O nás

FLUKEatelier – ateliér užitého umění

Jsme dynamicky se rozvíjející reklamní ateliér s čerstvými neopotřebovanými nápady. To zní trochu otřepaně že? Tak to zkusíme z druhého konce…

Jsme schopni kvalitně a efektivně obsáhnout portfólio služeb v oblasti reklamy, především tedy v oblasti: počítačové grafiky, fotografie, ilustrací, webových aplikací, tisku a školení. Ostatní služby spojené s reklamní činností řešíme prostřednictvím našich externích spolupracovníků, nebo vyloženě s pomocí třetích stran (to především v oblasti programování, tisku a jiných technologických zpracování). V týmu se můžeme spolehnout na znalosti a zkušenosti druhých a soustředit se sami na to, co umíme nejlépe. Důležité však je to že s novým zákazníkem si musíme „sednout“ a to jak na kafe a vše probrat, tak „sednout“ ve smyslu mezilidských vztahů. Potkáme-li člověka, který nám svým vystupováním voní asi jako exkrement našeho čtyřnohého přítele, nedělá nám problém se k němu stejně tak chovat – tedy obejít ho obloukem a ostatní kolegy v našem oboru upozornit na to že tento zákazník vskutku nevoní.

Jestli se dá vypíchnout něco, v čem jsme opravdu silní, tak je to postprocessing fotografií, specializované montáže v bitmapových programech, facelifting, sken a správa barev. Upravujeme fotografie a obrazové předlohy pro řadu významných periodických časopisů.

Též upravujeme fotografie pro fotografy a jejich klienty, neboť fotografové mají mnohdy perfektní cit pro to udělat zajímavou a kvalitní fotku, leč softwarové zpracování přenechávají nám profesionálům v postprocessingu. K těmto specializovaným zakázkám využíváme kombinace různého software a i v podstatě hardware.

Práce s typografií neznamená pouze sazba textu a tvorba přehledných tabulek, ale především vytříbený cit pro: anatomii jednotlivých liter, symboly, orientaci mezi jednotlivými fonty. Tyto zkušenosti využíváme jak při tvorbě logotypů, plakátů a spíše ártově založených zakázek, tak při sazbě tiskovin.

Ilustrace je hodně specifický „obor“, který je na pomezí mezi užitým / reklamním uměním a již volnou tvorbou. Tvoříme vlastním specifickým stylem, avšak má-li zákazník představu o žánrově jiné ilustraci než tu kterou tvoříme my, rádi mu doporučíme jiné ilustrátory, naše kamarády a známé.

Stejným způsobem to funguje ve fotografii, je nutné si uvědomit, že neexistuje fotograf, který umí vyfotit žánrově všechny styly. Nestačíme-li na to sami, rádi doporučíme jiného profi fotografa. Produktová fotografie, fotografie svatby, reportážně – sportovní fotografie, interiérové i exteriérové focení a specializované focení očí je naše parketa v oboru fotografie.

Tvorba nejen webové stránky je též hodně specifický obor, je zapotřebí mít analytické myšlení, kdy jakožto designéři jsme schopni navrhnout vzhled a především scénář, tedy kde, co, kdy, jak, bude na webu fungovat. To vše je potřeba skloubit se zadáním klienta a technickými možnostmi programátora / kodéra, což je právě ta nejtěžší věc, neboť v estetičnu se meze nekladou, ale programátoři mají mnohdy svázané ruce, což si mnoho webdesignérů neuvědomuje.

Corporate identity a logomanuály jsou základním stavebním kamenem téměř každé firmy, která chce efektivně (především obrazově – symboly) komunikovat se zákazníky, proto v tomto segmentu jsme velice pečliví, protože i sebemenší špatně zvolený detail může mít v budoucnu fatální důsledky.

Jsme schopni tisknout na rozličné materiály, které máme důkladně otestovány, při dodržení termínů a konkurenceschopných cen. K tisku ve většině případů využíváme třetích stran se kterými máme dobré vztahy = dobré ceny.

Školení provádíme ve vetšině případů individuálně, tudíž se můžeme školené osobě plně věnovat. Působíme tak především v oboru grafiky a fotografie.

Pracujeme na referenčních monitorech EIZO s HW kalibrací X-rite, pracovních stanicích i7, tablety Intuos, fototechnikou Nikon, Canon, Tamron, Sigma, Nikor, Bowens, Fomei, Manfroto,… v na míru upraveném pracovním prostředí a řady HW i SW urychlovačů práce – mezi ty nejmenší patří například herní klávesnice, které mají speciální klávesy, pod kterými máme navolené vlastní skripty, které nám při práci šetří mnoho času. Nebo pod neutrálním osvětlením v barevně a světelně nerozptylujícím prostředí. Nejdůležitější však jsou znalosti, zkušenosti a mezilidský přístup.

No jen tak mimochodem by nás docela zajímalo, jestli tento úvod vůbec někdo čte až do konce, jestli ano, tak nám písněte mail a máte u nás kafe a malou siestu až pojedete někdy kolem.

Štěpán Stránský